Kaymakamdan Köylere Ziyaret

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Kaymakamdan Köylere Ziyaret

Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin Köylerde incelemelerde bulundu.

İlçe Kaymakamı Cemal ŞAHİN, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Murat TİRYAKİ, İlçe Özel İdare Müdürü Fatih KAYA, Halk Eğitim Müdürü Hayati TAMER, İlçe Nüfus Müdürü Songül EMİR, Sağlık Grup Başkanı Vekili Aysun ER, Ziraat Mühendisi Fatih OKUMUŞ, İl Genel Meclis Üyesi  Ahmet ARSLAN’ ın katılımlarıyla ilçemize bağlı köy ve orman köylerimizde ziyaretlerde bulunuldu.

Heyet ziyaretleri, ilçe merkezine 14 km uzaklıktaki orman köyü olan Dedeler köyünden başladı. Dedeler köyü muhtarı Tuncay TAŞÇI ve köylüler tarafından karşılanan heyet köyde gerekli incelemelerde bulunduktan sonra köy muhtarının evinde köy halkının dilek, istek ve sorunlarını dinlediler.

 Muhtar;“Köyümüzde taşımalı eğitim uygulanıyor ve 7 öğrencimiz eğitimlerini bu şekilde sürdürüyorlar. Köyümüzde Sağlık Ocağı yok, Aile Hekimliği yapısı gereği, ilçe merkezinden görevli doktor belirli tarihlerde köyümüze geliyor fakat yeteri kadar bize vakit ayıramıyor. Siz devlet büyüklerimizden bu konu hakkında yardımınızı bekliyoruz. Köy yolumuzda bi sıkıntımız yok, lakin köyün içinde ki mevcut yolun düzeltilmesini istiyoruz. Ayrıca Sizleri köyümüzde görmekten, devletimizin bizlerle ilgilenmesinden çok memnunuz Allah sizlerden razı olsun” dedi.

 Köylüler, Sayın Kaymakamımızın ve heyetimizin köylerini ziyaret etmelerini, istek ve şikayetlerini bizzat köylerine gelerek dinlemelerinden dolayı mutluluklarını bildirerek, dilek ve isteklerini heyetimize ilettiler.

 Sayın ŞAHİN, Köyümüzün yolunun 2. Kat asfalt yapıldığını, köy meydanı için çalışma yapıp parke taşları ile güzelleştirileceğini, devlet olarak halkımızın ihtiyaçlarını yerinde inceleyip, onların dilek, arzu ve sorunlarını dinleyip çözüm üreteceklerini bildirdi.

Kaymakamımız “ Köylümüzün yaşam şartlarını kolaylaştırmak için imkanlarımızın elverdiği çerçevede yardımcı olacağız. Vatandaşımızı memnun gördükçe bizde memnun oluyoruz” dedi.

Muhtarımızın ikramlarından sonra köyden ayrılan heyetimiz Kuyumcu köyüne geçti.

KUYUMCU Köyü

Heyetimizin ziyaretleri arasında bulunan Kuyumcu Köyümüz ilçe merkezine  17 km uzaklıkta , 10 hane yaşayan Orman Köyüdür. Muhtarımız Ali EROL, heyetimizi evinde ağırlayarak köyde bulunan sorunları ve köylülerimizin dilek ve isteklerini iletti. Köyümüzün ana yolu asfalt olduğu fakat daha öncede muhtarımız tarafından bildirilen Camili köyü ile bağlantı yolunda bozukluklar olduğu bunun İlçe Özel İdare imkanlarıyla yardımcı olunacağı kaymakamımız tarafından iletildi.

Yukarı Emirler Köyü

Kuyumcu köyü yol ağından Yukarı Emirler köyüne geçen heyetimizi Köy muhtarımız Sayın Kenan TAŞTOKA ve köy sakinleri karşıladı. Köyümüz ilçe merkezine 12 km uzaklıkta Büyükşehir mücavir alanları içerisinde Orman köyüdür.

Köyümüz de 3 öğrenci taşımalı eğitim ile Cumhuriyet İlköğretim okulunda eğitim görüyor. Doktorlarımız Aile Hekimliği uygulamasından dolayı belirli zamanlarda köye gelerek hasta ve yaşlılarımızı köylerinde muayene ederek ilaçlarını yazıyor. Kaymakamımız   Yukarı Emirler – Kızılöz köyleri arasında 5 km ‘lik yolun ihalesinin yapılacağını, köyün orman köyü olması sebebiyle su ve kanalizasyon çalışmalarına ASKİ nin baktığını ama köylülerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için bazı sorunların İlçe Özel İdare imkanlarıyla yapılabileceğini söyledi.

Köyün çıkışında yol çalışmasında bulunan İlçe Özel İdare Müdürlüğü şantiye çalışanlarını ziyaret eden kaymakamımız, onlarla sohbet ederek, yol çalışması hakkında yetkililerden bilgi alarak yaptıkları çalışmalardan dolayı çalışanlara teşekkür ederek köyden ayrıldı.

 SUSUZ Köyü

2012 yol yapım programıyla7 km yolu yapılacak olan Susuz köyümüze öğle vakitlerinde gidildi. Heyetimizi Muhtarımız Sayın Kalender BEKGELDİ ve köy heyeti karşıladı. Muhtarımızın ve köylülerimizin dile getirdikleri sorunlar ilgili birim müdürlerimizce not edildi ve köyümüz için yapılacak çalışmalar kendilerine anlatıldı.

Dağkalfat Köyü

Düzenli ve yeni yapılanması ile dikkat çeken köyümüzde, Köy Konağında vatandaşlarımızla görüşen heyetimiz köylülerimizin dilek, istek ve sorunlarını dinlediler. Köyümüzde taşımalı eğitim ile 6 öğrenci ilçemizde eğitim görmekte. Köylülerimiz genel olarak cevizcilik yapıyor. Köy Derneği tarafından yıl içerisinde 3 adet şenlik düzenleniyor. Dernek üyelerimizin çalışmalar hakkında bilgi vermesinden sonra hatıra fotoğrafı çekildi ve heyetimiz köyden ayrıldı.

DALYASAN Köyü

Dağkalfat köyü ziyaretinden sonra Dalyasan köyümüzü ziyaret eden heyetimiz köyümüzde gerekli incelemelerde bulunduktan sonra köy konağında köylülerimizin isteklerini dinlediler. İlçe Kaymakamımız köy konağı duvarının yapılması ve su sıkıntısının giderilmesi için yapılan yardımları yerinde inceledi. Muhtarımızın 300 mt. Lik köy yolunun kumlamaya ihtiyacı olduğunu ve greyderle düzeltilmesi gerektiğini bildirmesi üzerine kaymakamımız ilçe özel idare müdürümüze gerekli talimatı vererek konuyla ilgilenileceğini söyledi.

KÖSRELİK Köyü

İlçemize 38 km uzaklıkta hayvancılık ile geçimini sağlayan köyümüze Dalyasan köy ziyaretinden sonra gidildi. Dernek binasında köylülerimizle görüşen heyetimize muhtarımız tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Muhtarımız, köy yoluna yeni yama çalışması yapıldığını, dernek binasının, içme suyunun yeterli olduğunu, kanalizasyonun yapıldığını heyetimize iletti. Köyümüzde mevcut olan cem evinin önünde bulunan tahta köprünün yapılması için yardım isteyen köylülerimize malzeme yardımında bulunulacağını söyleyen kaymakamımız, köyün sorunlarının çözülmüş ve halkın memnun olduğunu görmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

Son olarak Meşeli.

Günün son ziyaretinde Meşeli köyünü ziyaret eden heyetimiz Meşeli Gölyayla mahallesine giderek burada yaşayan köylülerimizle görüştü. Köy gençlerinin kurmuş olduğu kooperatif tarafından yapılması düşünülen evlerin yerlerini inceleyen kaymakamımızdan burası için yol isteğinde bulunuldu. İlçe kaymakamımız köylülerimizin sürekli olarak yaşadığı yerlerin yol, su, elektrik ve kanalizasyon sorunlarının giderileceğini, yetki alanı ve imkanlar çerçevesinden devletin tüm imkanlarıyla çalışılacağını söyledi.

Sabah 9:30 mesaisiyle başlayan köy ziyaretleri akşam  16:30 mesaisiyle da sona erdi.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.