Kene ile Mücadele Devam Ediyor

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk Sağlık Grup Başkanlığı tarafından Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığını önlemek amacıyla bilgilendirme çalışması yapılıyor.

Çubuk Sağlık Grup Başkanı Gülay Şahin, yaptığı açıklamada, vatandaşları bilgilendirmenin yanı sıra içinde kene çıkarma kartı, eldiven ve kene ile mücadele yöntemlerinin yer aldığı kene eğitim ve korunma seti de dağıttıklarını söyledi.

Eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarının yaz mevsimi süresince yapılacağını belirten Şahin, “Sağlık Bakanlığı son 5 yıl içerisinde kene vakasının görüldüğü bölgeyi 1., 2. ve 3. bölge olarak tanımladı. Sağlık Grup Başkanlığı olarak da bölgeler her 15 günde taranarak kene eğitimi veriliyor. Ayrıca müftülük personeli ve köy imamları da bu konuda camilerde, hutbelerde keneyle ilgili bilgilendirme yaptı” dedi.

Mücadele kapsamında İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından 46 bin hayvanın ilaçlandığını anlatan Şahin, hayvanların yoğun olduğu yerlerde kenenin daha çok bulunduğunu, bu nedenle de ilçe genelinde büyük ve küçükbaş hayvanların ilaçlandığını bildirdi.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.