Mayıs Ayında Gençlerin Kanı Kaynar

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Evet nihayet her sen olduğu gibi bir bahar daha geldi çattı. Mayıs ayında her şey yeniden canlanıyor, renkler daha bir parlak, rüzgârda ferah bir koku var ve daha derinden nefeslerimiz, şükürler olsun yaradana, bir baharın daha içindeyiz, canlı ve daha yapacak çok şeyimiz olduğunu düşünerek…

Mayıs deyince hep yeşillikler gelir aklıma, flamalar, gösteriler, gençler. Gençlik ve spor bayramımız; gençler demişken günümüz gençleri nasıllar? Gerçekten genç olmanın,  ne demek olduğunun farkındalar mı? Genç olmak, dinamik olmak değil mi? Üretken olmak, sporcu olmak, yardımcı olmak, düşünceli olmak, saygılı olmak, sevgili olmak, doğruyu aramakta yaşlılara ve çocuklara göre daha enerjik olmak değil mi? Bu konuda büyükler şikâyetçi; saygısız gençler canım, hayâ edep kalmadı, hiç söz dinlemiyor yeni nesil, hep bildiğini okuyor gibi.

Gençlerimizin en büyük şikâyeti, onlarla konuşmuyoruz, NASİHATÇİ BABALIK YAPIYORUZ yani ben büyüğüm senden sadece benim dediğim doğrudur, beni dinle gerisini bırak, onlarla arkadaşlık kurmuyoruz, arkadaşlık nasihatçilik değildir, onu anlamaktır. Onların sorularını üstünkörü cevaplıyoruz, televizyondan, gazeteden veya başka şeylerden onlara zaman ayırmıyoruz. Hâlbuki her şeye açık çağları, İNSAN OLMAYA DA-OLMAMAYA DA.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.