Meteorolojiden Hava Durumu Uyarısı ‎

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Meteorolojiden Hava Durumu Uyarısı ‎

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre, yurdun iç ve batı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Muğla, Antalya ve Mersin’de çok kuvvetli, Ankara’nın kuzey ilçeleri, Bolu, Düzce, Çankırı, Çorum, Kırıkkale ve Kırşehir’de kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı (Lodos), Marmara’da kuzey yönlerden orta kuvvette, Marmara, Güney Ege ve Batı Akdeniz Kıyıları ile İç Anadolu’da yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Muğla, Antalya ve Mersin’de çok kuvvetli, Ankara’nın kuzey ilçeleri, Bolu, Düzce, Çankırı, Çorum, Kırıkkale ve Kırşehir’de kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Marmara, Güney Ege ve Batı Akdeniz Kıyıları ile İç Anadolu’da yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

İstanbul: Çok bulutlu, sabah saatlerinde il geneli, öğle saatlerinden itibaren Anadolu Yakası aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.(19)

Ankara: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Kızılcahamam, Kazan, Güdül ve Çubuk ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.(19)

İzmir: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(21)

Adana: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(32)

Antalya: Çok bulutlu, il geneli çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(24)

Samsun: Çok bulutlu.(30)

Erzurum: Parçalı bulutlu.(24)

Diyarbakır: Parçalı bulutlu.(31)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

Marmara: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

Ege: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muğla il genelinde çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Çok bulutlu, Batı Akdeniz ve Mersin ile akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya ve Mersin çevrelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz kıyılarında güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

İÇ Anadolu: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Çankırı, Kırıkkale ve Kırşehir ile Ankara’nın Kızılcahamam, Kazan, Güdül ve Çubuk ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Batı Karadeniz: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Bolu ve Düzce’de kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden itibaren Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Çorum çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU Anadolu: Parçalı, batısı çok bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU Anadolu: Parçalı bulutlu geçecek.

Haberler.com

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.