Odadan Tarımsal Destekleme Uyarısı

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Odadan Tarımsal Destekleme Uyarısı

Çubuk Ziraat Odası’ndan Tarımsal Destekleme Uyarısı yapıldı.

Çubuk Ziraat Odası Başkanı Orhan Gülle, üreticileri tarımsal desteklemelere başvurular için uyardı.

2011 yılında yapılacak tarımsal desteklemelerle ilişkin karar 14 Şubat 2011 tarihinde Bakanlar Kurulunca Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmişti. Bu kanuna göre tarımsal desteklemeler için son başvuru tarihi 31 Aralık 2011. Çubuk Ziraat Odasından yapılan açıklamada üreticiler tarımsal desteklemelere başvurular için uyarıldı.

Gülle, yaptığı açıklamada, şöyle dedi: “Bitkisel üretimde biyolojik ve biyoteknolojik mücadele destekleme ödemesi ve yurtiçi sertifikalı tohum üretim desteklemesi için son başvuru tarihi 31 Aralık 2011. Üreticilerin aynı kanuna göre mazot, kimyevi gübre ve toprak analizi desteklemesinden faydalanabilmek için son başvuru tarihi 31 Aralık 2011.

Çiftçiler, toprak analiz desteğinden faydalanabilmeleri için parsel bazında 50 dekardan büyük araziler Gıda, Tarım ve Hayvancılık bakanlığınca yetkilendirilmiş Çubuk Ziraat Odası Toprak, Su, Yaprak Analiz Laboratuvarına toprak tahlillerini yaptırabilecekler. Gübre, mazot ve toprak analizi için ayrı dilekçe verileceğinden mutlaka 31 Aralık 2011 tarihine kadar Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İlçe Müdürlüğüne başvurmaları gerekir. Çiftçilerimizin, son müracaat tarihi olan 31 Aralık 2011 tarihini geçirmemelerini, tarıma verilen destek ve primlerini çiftçi kayıt sistemine göre yapıldığını bir kez daha hatırlatırım” dedi.

 

haberler.com

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.