Öğretmenlere Tayin Dönemi Başladı

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Öğretmenlere Tayin Dönemi Başladı

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, öğretmenlerin genellikle evlerinin yakınındaki okullarda görev yapmak istediklerini, bu konuda çok sayıda telefon aldıklarını belirterek, “Herkese bunları anlatmaktan akşama kadar yoruluyorum. Bu iş, bir kadro meselesi. Bizim ihtiyacımız daha çok Ankara’nın dış ilçelerinde. Bu nedenle özür grubu tayinleri ile gelenleri de buralarda istihdam etmek zorundayız” dedi.
Aydoğan, tayin dönemlerinde gerildiğini, bu dönemin kendisi için stresli ve sıkıntılı bir dönem olduğunu ifade etti.
AA muhabirine öğretmen atama işlemleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Aydoğan, Ankara’nın öğretmen ihtiyacının büyük çoğunluğunun özür grubu atamalarıyla karşılandığını belirtti.
Bu atamayla gelen öğretmenleri ihtiyaç olan her yere yönlendirmek zorunda olduklarını bildiren Aydoğan, öğretmenlerin ise evlerinin yakınındaki okulda görevlendirilmeleri konusunda talepleri olduğunu söyledi.
Öğretmenlerin taleplerini yerine getirmek için istedikleri okullarda kadro olması ve hizmet puanlarının buna uygun olması gerektiğini vurgulayan Aydoğan,
“Bu, Ankara Milli Eğitim Müdürlüğünün her atama döneminde yaşadığı çok büyük bir sendromdur” dedi.
-“Ben de üzülüyorum”-
Öğretmenlerin evlerinin yakınındaki okullarda görev yapmak istediğini ancak bu okullarda genellikle boş kadro olmadığını anlatan Aydoğan, şöyle konuştu:
“Dolayısıyla insanlar haklı olarak şansını deniyor. Eşimizden, dostumuzdan, tanıdıklardan, çeşitli vasıtalarla bunu rica olarak bize ifade ediyorlar. Bize bu konuda çok telefon geliyor. Herkese bunları anlatmaktan akşama kadar yoruluyorum. Bu iş, bir kadro meselesi. Bizim ihtiyacımız daha çok Ankara’nın dış ilçelerinde. Başka öğretmen kaynağımız da yok. Bu nedenle özür grubu tayinleri ile gelenleri de buralarda istihdam etmek zorundayız. Buna ben de üzülüyorum. Evi kent merkezinde olan bir öğretmeni Haymana ilçesine vermek elbette gönül huzuru ile yaptığımız bir iş değil. Ancak yaptığımız bir kamu hizmeti, bu hizmeti de birileri orada yapacak. Oradaki çocuklarımız da öğretmen bekliyor.”
-“Günde 100 civarında ‘rica telefonu’ geliyor”-
Atama dönemlerinde öğretmenlerin talepleri ile öğretmen bekleyen öğrencilerin durumları arasında kaldıklarına da değinen Aydoğan, “Benim kadar hiç kimse bunun stresini, sıkıntısını yaşayamaz. Tayin dönemi olduğu zaman geriliyorum. Her telefonla geriliyorum. Telefonlar bana baskı olarak yansımıyor. Herkes insani durum ortaya koyarak meseleyi anlatıyor. Ama herkes derdini anlatıyor, yükünü bana yüklüyor. Ben sabahlara kadar bunun muhasebesi ile boğuşup duruyorum. Tayin dönemleri benim için stresli, sıkıntılı, gergin bir dönemdir” diye konuştu.
Tayin dönemlerinde kendisine günde 100 civarında “rica telefonu” geldiğini anlatan Aydoğan, “Bazen normal telefon çalıyor, onunla konuşurken cep telefonundan arıyorlar. Ancak bize gelen bu talepler bir baskıya dönüşmüyor, durumu anlatmaya yönelik oluyor” dedi.
Tayinlerle ilgili adaletsizlik yapmamaya özen gösterdiklerini vurgulayan Aydoğan, şunları kaydetti:
“Gölbaşı tarafında oturanı o güzergaha veriyoruz; Pursaklar, Keçiören civarında oturanı Çubuk, Akyurt tarafına veriyoruz. Sincan tarafından oturanları Ayaş güzergahına veriyoruz ki öğretmenlerimizin güzergahlarını ayarlamaya çalışıyoruz. Vicdanen herkesi durumuna en uygun ve adaletli olarak görevlendirmeye çalışıyoruz. Hiçbir şekilde etki altında kalmaksızın adaletle, puan durumuna göre yapmaya çalışıyoruz. Bir yanlışlık ya da bir haksızlık yapmamak için özen gösteriyoruz” dedi.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.