Onlar benden özür dilesin

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bütçe görüşmelerinde TBMM’ye hitap etti. Kılıçdaroğlu İzmir mitinginde ‘Mısır’daki sağır sultan da biliyor ki yargı AKP’nin arka bahçesi konumuna geldi’ demiş, bu sözler üzerine de Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) CHP liderinin özür dilemesini istemişti.Kılıçdaroğlu bugün konuşmasında HSYK’ya yanıt verdi: ‘Onlar benden ve adalet isteyen herkesten özür dilemek zorundadır.’

Kılıçdaroğlu konuşmasında şunları söyledi:

BANA ‘ÖZÜR DİLE’ DİYEN YARGIÇLARA SORUYORUM

Sıfır sorun diyorlardı kiminle sıfır sorunumuz var? Suriye mi, Ermenistan mı, İran mı? Dış politikam tutarlılık gerektirir.

NATO’nun Libya’da ne işi var dediler gittiler NATO’ya teslim oldular.

Arap Baharı dedik. Arap baharı o ülkelere demokrasi mi getirdi?

Bana “özür” dile diyen yargıçlara sormak istiyorum.

Dünyanın hangi ülkesinde üniversite öğrencileri parasız eğitim istiyoruz dediği için 19 ay hapis yatar?

Dünyanın hangi ülkesinde bir milletvekili hakkında hükümeti eleştirdiği için bir milletvekili hakkında fezleke hazırlanır?

Bana bir örnek göstersinler basılmamış kitap hakkında yasak getirilsin. Bu ülkede kitaplar yasaklandı da ne oldu?

Bana o yargıçlar söylesinler aranan bir insan hakime gelecek de kaçacak diye tutuklanacak. Böyle bir anlayış olabilir mi?

Çin’den daha fazla gazeteci bizde tutuklu. Bunu kaldırmak zorundayız.

KİMİ KORUYORSUNUZ

HSYK’ya sesleniyorum milletvekillerinin dosyalarını kaldıran yargıçlar hakkında ne yaptınız.

Tutuklu milletvekillerimiz var. Anayasanın tutuklu milletvekilleriyle ilgili hükmünü görmezden gelmek hangi hukuk anlayışına sığar. Sormak istiyorum.

Mahkum olsa eyvallah diyeceğiz ama mahkum da değil.

El Maktum’u bilirsiniz. İstanbul’da bir arsanın ihalesine girdi ve aldı. 15 gün geçti parasını yatırmadı. Normalde teminatın paraya dönüştürülmesi lazımdı ama yapılmadı. Şikayet edildi. Mutlaka teminat mektubunun çözülmesi lazım dendi. İçişleri Bakanlığı soruşturma izni vermedi.

Bir savcı çıktı dedi ki; ‘Hayır soruşturma açılması lazım.’

Ne yaptılar o dosyayı o savcının elinden aldılar başka savcıya verdiler ve soruşturmaya gerek yoktur kararı verildi.

Aradan 4 yıl geçmiş hala teminat mektubu paraya çevrilecek. Siz kimi koruyorsunuz El Maktum’u mu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını mı?

BENDEN ÖZÜR DİLEMEK ZORUNDA

Yandaşsanız işiniz var, yandaş değilseniz işiniz zor. Yargıtay’a 160 üye atandı. 160 üye ilk turda boş oy kullandı. Bu, yargının militanlaşması demektir. Onlar benden ve adalet isteyen herkesten özür dilemek zorundadır.

Güçlünün hukuk hukuk olmaz. Özel yetkili mahkemeler operasyon mahkemeleridir. Özel yetkili mahkemeler kalkmadığı sürece bu ülkeye demokrasi gelmez. Bu mahkemeler yarın sizi de yargılayabilir. Emin olun önce biz karşı çıkacağız.

Adalet herkes için olmalı sizin için de bizim için de. Adalet birileri içinse olmaz.

ÖMER ÇELİK; KILIÇDAROĞLU’NUN KONUŞMASI ’VİZYONSUZ’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, sosyal paylaşım sitesinde CHP Genel Başakanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Meclis’te yaptığı konuşmasında dış politika ile ilgili sözlerini “Hakikaten ibretlik. Tam zeminsiz ve hiç dayanaksız bir konuşma” olarak değerlendirdi. Çelik “Eleştirmek muhalefetin görevidir. Ama eleştirinin vizyon içermesi lazım. Bu eleştirilerde CHP’nin gelecekle ilgili vizyonu diye birşey yok” dedi.

’Şike yasasıyla ilgili özel görüşmeler yaptığı’ yönünde yanlış haberler yapıldığını öne süren Ömer Çelik, Aziz Yıldırım ile ’insanı amaçla’ görüştüğünü anlattı. Çelik, bu konuda şunları yazdı:

“Bir gazeteci, tartışılan yasanın Meclis’e gelmesi öncesinde Aziz Yıldırımla’la özel bir görüşme yaptığımı iddia etmiş. Yasayla ilgili herhangi bir kimseyle özel olarak görüştüğüm haberi yalandır. Kimseyi özel ziyaret etmedim. O zaman ne yasa söz konusu idi, ne de herhangi bir düzenleme tartışması vardı. Tamamen insani amaçlı, farklı klüp temsilcilerine bir ziyaretti. Bu ziyaret zaten yapıldığı tarihte basına yansıdı. Ama bir gazeteci, bunu yeni ve taze ziyaret gibi maksatlı bir şekilde anlatmış. AK Parti siyasetinde gizli kapaklı iş, pazarlık ya da danışıklı dövüş gibi işlere yer yoktur.”

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.