Oto Hırsızlığında Büyük Operasyon

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Ankara Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliğince oto hırsızlığı ile ilgili operasyonlara ilişkin basın duyurusu yayınlandı.

Açıklamaya göre: “Nitelikli Hırsızlık”, “Geceleyin Oto Hırsızlığı”, “Çalıntı Otoların Motor ve Şasi Numaralarını Değiştirmek Suretiyle Resmi Belgede Sahtecilik Yapmak”, “Çalıntı ve Change Otoları Satmak Suretiyle Dolandırıcılık Yapmak”, “Hacizli ve Yakalamalı Otoları Change Yapmak”, “Parçalamak Suretiyle Devletin Zarara Uğratmak” ve “Bu Yollarla Haksız Kazanç Temin Etmek” suçlarını önlemek amacıyla bir çalışma başlatılmıştır.

Yaklaşık 2 ay süren araştırma ve çalışmalar sonucunda; 20.01.2017 günü Cuma günü başlatılan eş zamanlı operasyonlarda İlimiz Merkezi ve Sivas İl merkezinde 9 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.  Bu operasyonlar kapsamında; 31 adet çalıntı ve change oto, 5 adet çalıntı parçalanmış oto, 5 adet hacizli ve yakalamalı araçlara change yapılan oto ve 9 adet hacizli ve yakalamalı otonun kanunsuz olarak parçalanması, 1 adet ruhsatsız tabanca olmak üzere toplam 51 adet suç ve suç unsuru tespit edilmiştir.

Otoların İlimiz Merkezi, İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Afyonkarahisar, Erzincan illerinden çalındıkları, çalıntı otoların ağır hasarlı pert otolara İlimiz Merkezinde change yapıldıktan sonra Sivas iline çalıntı ve change otoların götürülerek üçüncü kişilere satıldıkları tespit edilmiştir.  Yakalanan şüpheli şahıslar, haklarında gerekli yasal işlemler başlatılarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiştir.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.