Özden, TRT Anadolu’ya Konuk Oldu

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Özden, TRT Anadolu’ya Konuk Oldu

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, TRT Anadolu’da yayınlanan “Anadolu’nun Sesi” programına katıldı.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü ile TRT Anadolu tarafından ortak olarak hazırlanan Anadolu’nun Sesi programına katılarak ilçeyi, belediye olarak verdikleri hizmetleri ve yeni projeleri anlattı.
Özden, üç dönemdir belediye başkanlığı görevini yürüttüğünü, Çubuk Belediye Başkanlığı görevinden önce de iki dönem Yukarı Çavundur beldesinde belediye başkanlığı yaptığını söyledi.
Tüm belediye başkanlarının ilçelerine en iyi şekilde hizmet etme amacı güttüğünü vurgulayan Özden, kendilerinin de ilçelerine hizmet etmek için yoğun bir şekilde çalıştığını ifade etti.
İlçe nüfusunun her geçen gün daha da arttığına dikkati çeken Özden, “Geldiğimizde ilçemizi imkanlardan dolayı çok fazla hizmet edilmemiş olarak bulduk. İlçemizde asbestli borular halen vardı. İçme suyu sağlıklı ve hijyenik değildi. Bugün bunların yüzde 65’i tamamen değiştirildi. Ankara-Çubuk yolu satir kaplama ve 4 şeritli bir yol oldu. Bu yol şu an Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü işbirliğinde 6 şeritli ve Avrupa Standartlarında bir yol haline geldi. Aydınlatması ve çevre düzenlemesi de yapıldı. Caddelerimiz yeniden yapılarak asfaltlandı ve kaldırımları yapılmaya başlandı. Kıbrıs Caddemiz yayalaştırılarak yeniden düzenlendi. Şu an 84 bin nüfuslu bir ilçe olan Çubuk, Üniversite kenti olma yolunda hazırlık yapıyor” dedi.
Çubuk ilçesinin büyüyen ve gelişen bir ilçe olduğuna işaret eden Özden, Esenboğa Havaalanına kadar uzatılacak olan metro ağının ilçelerine kadar uzatılmasını istediklerini dile getirdi.
Metro ağının Üniversite alanına ve ilçe merkezine kadar getirilmesi için imar planında her türlü hazırlığın yapıldığını belirten Özden, “Biliyorsunuz metronun Esenboğa Havaalanına kadar getirilmesi söz konusu. Biz Yıldırım Beyazıt Üniversitesi alanına ve ilçe merkezine kadar metronun gelmesini talep ediyoruz. İlçemize kadar gelmesi için imardaki tüm düzenlemeleri yaptık. Ayrıca Çubuk’un Ankara’ya çok uzak olduğunu düşünenler olabilir. Ancak Kuzey Ankara Projesi, havaalanı, fuar alanı ve yapılması düşünülen galericiler sitesiyle Ankara ile bitişik bir hale geldik. Çubuk’ta yayla havası vardır. Kuzeyin parlayan, aynı zamanda gözde bir ilçesidir.”
İlçenin gün yüzüne çıkarılamamış sayısız kültürel değeri olduğunu belirten Özden, yapılan etkinlikler ve Turşu Festivali ile bu değerleri ortaya çıkarmaya çalıştıklarını kaydetti.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.