Platform “Gazi Üniversitesini Bırakmayız”

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Platform “Gazi Üniversitesini Bırakmayız”

Çubuk Platformu Danışma Kurulu dernek binasında toplanarak Yıldırım Beyazıt Üniversitesi yerleşim alanı, atamalar ve kurulacak olan fakültelerle ilgili konuları görüştü.

 Hem Gazi Üniversitesi Çubuk Yerleşkesi kuruluşunda, hem de Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin Çubuk sınırları içinde kurulacak olmasında büyük katkısı ve çalışmaları olan Çubuk Platformu Üniversite konusunu yakından takip ediyor.

Çubuk Platformu görüşmeler sonunda bir sonuç bildirgesi açıkladı. Çubuk Platformu Başkanı Mimar Mehmet Emin Ertürk konuyla ilgili olarak “Çubuk Platformu’nun önderliğinde Çubuk halkının isteği ve

beklentisi doğrultusunda Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin Çubuk’ta kurulması sayın Başbakanın  talimatıdır. Üniversite için tesbit edilen Yenice, Dumlupınar, Kızılca bölgesindeki  yeleşim alanının malesef  Çubuk’la bir igisi yoktur. Sayın Rektör yer konusunu Başbakanın bildiğini söylüyor ama, bu konuda Başbakanın yanıltıldığını düşünüyoruz.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Çubuk merkezli olarak Çubuk’un kuzeyinde Tahtayazı, Kargın, Kızılöz ve ihtiyaç halinde alabildiğine genişlemeye de imkan veren daha ileri kuzey alanlarını da içine alabilecek alanda kurulmalıdır. Biz bu konuda ısrarlıyız.

Bilimsel kriterler, maliyet hesapları ve Üniversite’ye biçilen vizyon gereği sürekli genişleme alanına ihtiyaç duyulacağı da dikkate alındığında doğru olan budur. Ayrıca; atamalarda Üniversite’nin vizyonuna uygun niteliklere ve liyakata sahip Çubuk’lu öğretim elemanı ve akademisyenlerimizin de özellikle değerlendirilmesini bekliyoruz.

Gazi Üniversitesi’nin de Çubuk’taki mevcut arazilerini bırakmasını istemiyoruz. Gazi üniversitesi’ni bırakmak istemiyoruz.

Gazi Üniversitesi’nin de Çubuk‘ta fakülteler kurmasını bekliyoruz.” dedi.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.