Polatlı’ya Yeni Su Kaynağı Oluşturuldu

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ekonomik ömrünü tamamlayan Polatlı Hacımuslu Göleti’ni yeniden kullanılır hale getirdi.

1981 yılında işletmeye alınan ve ekonomik ömrünü tamamladığı için işletme envanterinden çıkarılan Hacımuslu Göleti’nde Bakanlığa gelen talepler üzerine bir inceleme yapıldı. Yapılan inceleme neticesinde söz konusu göletin sulama işlevinin yanında taşkın koruma fonksiyonunun da bulunması sebebiyle yeniden hizmete alınması için rezervuarının temizlenmesi yönünde çalışma yapılmasına karar verildi.

Toplu Makineli Çalışma Programına alınan göletin rezervuarından 200 ton malzeme çıkarıldı. Yapılan çalışma esnasında rezervuarı da genişletilen Hacımuslu Göleti’nde  rusubatın gelmesini önlemek için de 6 adet istifli taş dolgu ile ıslah sekileri inşa edildi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu söz konusu göletle alakalı yöre halkı tarafından kendisine birçok talep geldiğini ve bunun içinde gereğini yaptıklarını kaydetti. Yıllar önce inşa edilen ve kullanım ömrünü tamamlayan göleti eski haline kavuşturduklarını belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu şunları söyledi: “Malum her tesisin bir kullanım ömrü var. Hacımuslu Göleti’de kullanım ömrünü tamamlamıştı. Arkadaşlarımız bir inceleme yaptılar ve göletin eski haline kavuşması için bir takım çalışmalar yürüttüler. Netice olarak Hacımuslu Göleti rezervuarından 200 ton malzemeyi çıkarıp taşımak suretiyle burayı temizlediler. Gölet şimdi hem sulama hem de taşkın koruma vazifesini yerine getirecek duruma geldi. Artık yöredeki vatandaşlarımız tesisimizden azami ölçüde fayda sağlayabilecekler. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.