Pursaklar’a Yeni Kongre Merkezi

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Pursaklar Belediyesi’nin prestij projelerinden biri olan Saray’daki 1000 kişilik Kongre Merkezi hızla tamamlanıyor.

Pursaklar’da projeler birbiri ardına hayata geçiyor. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün özgün projelerinden biri olan Selçuklu ve Osmanlı mimarisi ile tasarlanan kongre merkezi inşaatı yüzde 80 oranında tamamlandı. Pursaklar Saray Mahallesi’nde bulunan kongre merkezi 2 bin 850 metre kare alan üzerine inşa edilerek Saray’daki büyük bir ihtiyacı karşılayacağı gibi, mahallenin mimari ve kültürel yapısına da katkı sunacak.

Alt katı Dede Torun Evi olarak tasarlanan 25 metre yüksekliğindeki Saray Saat Kulesi’nin tamamlanmasının ardından inşaatının yapımına hız verilen kongre merkezi topluma hizmet veren kurum ve kuruluşlarla aynı mevkide bulunuyor. Bu konumuyla da dikkat çeken kongre merkezi, okul, camii, kültür merkezi, saat kulesi ve diğer kurumlarla aynı mevkide bulunarak Saray Meydan Projesini oluşturuyor.

İki katlı binanın zemin katında 800 kişilik, birinci katında ise 200 kişilik toplamda 1000 kişilik konferans salonu yer alacak. Aynı zamanda çok amaçlı salon olarak da kullanılabilecek olan Kongre Merkezi’nde 100 araçlık açık otopark, 2 adet kafeterya, odalar, lavabolar, bekleme salonları bulunuyor. İlçenin ve bölgenin siluetine değer katacak olan projenin dış cephe kaplamasına başlanmasıyla mahallenin görünümü değişti.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.