Sağlık Sudan 23 Yıl Sağlıklı Su

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Sağlık Sudan 23 Yıl Sağlıklı Su

Sağlık Su, sağlıklı kaynak suyu ile Ankaralılara doğal minerali su sağlanıyor.

Doğal ortamında bile her türlü kirlilikten uzak olan, dengeli mineral özellikleri ile insan sağlığı için ideal olan kaynak suyunun üretimi, Ankara Valiliği İl Özel İdaresi ile Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı ortalığında kurulan Sağlık Kaynak Suyu İşletmeleri ile sağlanıyor.

Ankara’nın su sıkıntısı çektiği dönemde, şehrin kaynak suyu talebini karşılamak ve bu alanda benzer çalışmalarına örnek teşkil etmek üzere Ankara Valiliği İl Özel İdaresi ile Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı ortaklığında Sağlık Kaynak Su İşletmeleri 22 yıl önce hizmet vermeye başladı.

Doğal ortamında bile her türlü kirlilikten uzak olan, dengeli mineral özellikleri ile insan sağlığı için ideal olan kaynak suyunun üretimi, Ankara Valiliği İl Özel İdaresi ile Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı ortaklığında kurulan Sağlık Kaynak Suyu İşletmeleri ile sağlanıyor.

1989 yılında kurulan Sağlık Kaynak Suyu İşletmeleri, tamamen sağlığa uygun koşullarda tam otomatik makinelerde şişelenerek kaynak suyu üretimini sağlamak ve ürettiği su ile halkın sağlığını korumayı amaçlıyor.

Kuruluştan sonra tesislerin yapımı aşamasında şişeleme makinelerini kuran Kuvaç Makine A.Ş. firması sahibi ile Çankaya Belediyesi’nin ortaklığıyla da performansını arttırılan Sağlık Kaynak Suyu İşletmeleri,1991 yılında tam kapasite çalışmaya başladı.

Çubuk ilçe sınırları içersinde Karagöl mevkiinde bulunan ve rakımı Bin 435 metre olan Kavak Dağı zirvesindeki Aydos kaynağından çıkarılan Kaynak Suyu, yine Çubuk ilçesinde bulunan Aşağı Çavundur Köyü’nde inşa ettirilen Sağlık Kaynak Suyu Dolum Tesislerine akıtılıyor. Tamamen korunmuş bakir bir orman ve milli park sınırı içerisinde bulunan Aydos Kaynağından çekilen 26 km.lik kapitaj hattı ile ideal mineral dengesine sahip olan kaynak suyu Sağlık Kaynak Suyu İşletmelerinin çalışmalarıyla halkla buluşturuluyor.

İşletme hakkı kirada olan Kaynak Suyu İşletmeleri Şirket Yönetim Kurulu, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel başkanlığında düzenli aralıklarla gerçekleştirilen toplantılarla bir araya geliyor.

Doğal Kaynak Suyu vasfına sahip olan Sağlık Kaynak Suyu’nun Doğal Minarelli Su olarak ruhsatlandırılması ve dolayısıyla daha üst kademede işlem görmesinin sağlanmasıyla ilgili mevcut çalışmaların gündeme tutuluyor.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.