Sincan’a Dev Hayvancılık Yatırımı

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Ankara’nın merkez ilçelerinden biri olmasının yanında tarım ve hayvancılıkta da aktif rol alan Sincan’da bir araya gelen besiciler dev bir yatırıma imza attı.

Doğal Besi Toplu İşyeri Kooperatifi olarak 1.200 dekar alan üzerine 50 bin başlık Sincan hayvancılık bölgesini kurdular.

Şu anda sekiz bin büyükbaş hayvanın bulunduğu bölgede, yapılan yatırımların tamamlanmasıyla 5 ay gibi kısa bir süre sonra hayvan sayısı 12 bin başa çıkacak. Besi bölgesinde 7 bin baş besi, bin başta süt hayvanı buluyor. Modern işletmelerin bulunduğu bölgede hayvan gübreleri de tamamen otomatik sistemlerle işletmelerden toplanıp, değerlendiriliyor. Kooperatifin hedefi ise toplanan gübrelerden biyogaz elde etmek.

Ankara Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent Korkmaz Doğal Besi Toplu İşyeri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Birol Mermer’i ziyaret ederek, Sincan Hayvancılık Bölgesi’nde incelemelerde bulundu.

Bu tür modern işletmelerin Ankara’ya kazandırılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Müdürü Korkmaz, burada kazanılan deneyimleri Çubuk’ta kurulan organize besi sanayi bölgesinde kullanmak istediklerini söyledi.

Bölgede Türkiye’nin en modern yatırımlarının olduğuna dikkat çeken Korkmaz, besicilerin civar köylerden yem bitkisini aldığını kaydederek, bu yatırımın hayvancılığa katkısının yanı sıra civar köylerde ikinci ürün olarak yem bitkisi ekilişlerini de artırarak ekonomiye iki yönlü kazanç sağladığını ifade etti.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.