Stres Atmak İsteyenlere İyi Haber

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

 

Stres Atmak İsteyenlere İyi Haber

Ankara’da şehir stresinden uzaklaşıp doğa ile baş başa kalmak isteyen vatandaşlara çok sayıda alternatif mekan sunuyor.

Altınpark, Moganpark, Göksu Parkı, Mavi Göl Parkı, Botanik Park, Seğmenler ve Kuğulupark sakin saatler geçirmeyi isteyen Ankaralıları bekliyor. Barındırdığı çeşitli ağaç ve bitki türleriyle dikkat çeken Altınpark, Moganpark, Göksu Parkı, Mavi Göl Parkı, Botanik Park, Seğmenler ve Kuğulupark sakin saatler geçirmeyi isteyen Ankaralıları bekliyor. Ayrıca, Hoşebe, Eğriova, Çamkoru, Aluçdağı mesire alanları ise doğanın kucağında kentin gürültüsünden uzak bir gün geçirmek isteyen Ankaralıları, güzellikleri yaşamaya davet ediyor. Başkentliler, kent merkezine yakın yerlerde bulunan rekreasyon alanlarının tümüne, toplu ulaşım araçlarını kullanarak ulaşabiliyor. Vatandaşların yararlanabileceği rekreasyon alanlarının başında yaklaşık 2 bin dekarlık kullanım alanıyla Kayaş yakınlarındaki Mavi Göl geliyor.

Başkent’in “mavi” terapisi

Kent merkezine yalnızca 12 kilometre uzaklıkta bulunan Mavi Göl, alandaki donatılarıyla Ankaralıların dinlenme ihtiyaçlarını karşılıyor. Çay bahçeleri ve seyir teraslarının da bulunduğu rekreasyon alanında, son dönemde artırılan yeşil dokusu, göletin maviliği hafta sonu dinlenmek isteyenleri bekliyor. Yelkenli teknelerin de yer aldığı Mavi Göl’de isteyenler, can yeleği takarak deniz bisikletlerine binebiliyor. Ayrıca, özel hazırlanan bir başka iskelede de vatandaşların balık tutmasına izin veriliyor. Spor yapmak isteyenlerin de düşünüldüğü alanda, voleybol, basketbol, futbol, mini golf imkanı sunulan alanda patika yürüyüş yolları da vatandaşlara hizmet veriyor.

Soğuksu’dan sıcak karşılama

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı, vatandaşların gözde doğal terapi alanları arasında yer alıyor. Zengin bir botanik görüntü sergileyen Soğuksu Milli Parkı, yabani gül, çilek ve fındık, ahlat, ardıç, meşe, karaçam ve çeşitli kır çiçeklerine ev sahipliği yapıyor. Milli parkta ayrıca çok sayıda yaban hayvanı da yaşıyor. Alanda, kent merkezine 78 kilometre uzaklıkta bulunan Soğuksu Milli Parkı’nda, vatandaşların spor yapabilecekleri alanlar da yer alıyor.

Kent merkezinin oksijen depoları

ANKARA’nın sembollerinden olan, 275 dekar alan üzerine kurulu Gençlik Parkı, barındırdığı 3 bin civarında ağaç, binlerce çiçek, süs havuzu ve çay bahçeleriyle vazgeçilmez dinlence mekanları arasında yer alıyor.

Atatürk Orman Çiftliği de Ankara’nın vazgeçilmez mesire alanları arasında yer alıyor. Gazinoları, parkları, piknik yerleri, hayvanat bahçesi, çeşitli ürünleri ve doğası ile Ankaralılar tarafından çok ziyaret edilen bir gezi ve mesire yeri olan çiftliğe, belediye otobüsleri, dolmuş ve banliyö treni ile ulaşılabiliyor. Kuğulu, Seğmenler ve Botanık Parkları ise, kent içinde rahat bir nefes almak isteyen vatadşalara dahat bir nefes alma imkanı sunuyor. Başkentli’nin yaz-kış vazgeçmediği Eymir Gölü ise ağaçlar arasında yürüyüş ve koşu yapma, bisiklete binme, oltayla balık tutma imkanı da sunuyor.

Deniz tadında göl manzarası

YAKLAŞIK 602 dekarlık alan üzerine kurulan Gölbaşı’daki Mogan Parkı, onlarca kuş türüne ev sahipliği yapan Mogan Gölü’nün huzur veren sessizliğini paylaşma imkanı sunuyor. 100 bini aşkın ağacın bulunduğu park, ahşap kıyı yolu, koşu ve bisiklet yolları, göl kıyısında uzun bir yürüyüş yapmak, koşmak ve bisiklete binmek isteyenleri bekliyor. Parkta kıyı boyunca turlanan “gezinti treni” de özellikle çocuklar için büyük bir eğlence kaynağı. Ayrıca, park içerisindeki kuş gözlemevi de göldeki onlarca kuş türünü yakından görmeye fırsat tanıyor. Vatandaşların gölde 45’er dakika dolaşmalarını sağlayacan “Nehir Gemisi” bulunan Göksu Park’ta, ray uzunluğu 550 metre olan dağ kızağı ve ray uzunluğu 2 kilometre olan “gezinti treni” de hizmet veriyor.

Çocukların “Harikalar Diyarı

SİNCAN’daki Yunus Göleti alanında yapılan Harikalar Diyarı, Başkentliler’in tercih ettiği mesire alanlarının başında geliyor. Vatandaşlar, Harikalar Diyarı’na Sincan veya Fatih hattında çalışan toplu taşıma otobüslerini kullanarak ulaşabiliyor. Bin 300 dekarlık alanıyla Avrupa’nın en büyük kentsel parklarından biri olan Harikalar Diyarı’nda, çocuklar için 25 dekarlık bir alana kurulu, “Masal Adası” bulunuyor. Özel bir peyzaj çalışması, ışıklandırma ve spor tesisleri bulunan parkta, çeşitli masal kahramanlarının canlandırıldığı ve filmlerinin oynatıldığı 12 cep sineması da miniklerin beğenisine sunuluyor.

Karagöl’de piknik keyfi

ÇUBUK ile Kızılcahamam arasında, Kavak Dağı ve Yıldırım Dağı eteğinde küçük fakat çok derin, krater bir göl olan Karagöl, mükemmel bir doğal güzelliğe sahip. Çubuk’a yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta olan Karagöl, her iki tarafı yamaçlarla çevrili, etrafı çam ve dağ kavağı ile kaplı Karagöl, şehrin gürültüsünden uzaklaşıp dinlenmek isteyenler için sık sık gidilmesi gereken doğal terapi mekanları arasında yer alıyor. Etrafı ormanlarla çevrili Karagöl’ün çevresinde piknik yapılabilecek masalar bulunuyor.

Hürriyet

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.