Tarihi Ev Yıkılma Tehlikesinde

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk’ta bulunan tarihi konak evi yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kalırken, günde onlarca insanın önünden geçtiği evi sadece birkaç kereste ve kerpiç ile ayakta duruyor.

Çubuk şehir merkezi Atatürk caddesi İzzet Korman sokakta bulunan ve kültür bakanlığı tarafından koruma altına alınan tarihi bina yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya.

Bu kışı çıkaramayacağı düşünülen tarihi bina yıkılma tehlikesi ve endişesi yaşatıyor.

Evin çökmemesi için duvarlar ise evin ağırlığını taşıyamıyor. Mahalleli ise tedirgin. Okulların açılması ile beraber, okula gitmek için her gün evin yanından geçmek zorunda kalan öğrenciler, hem evin üzerlerine yıkılmasından, hem de kafalarına herhangi bir cisim düşmesinden korkuyorlar.

Mahalle sakinleri yetkilileri göreve çağırarak, bu soruna bir çözüm bulmalarını istiyor.

MAHALLELİ TEDİRGİN

Her gün evin yıkılma ihtimaline karşı korku içinde yaşadıklarını söyleyen mahalle sakinleri, “Bırakın çocukları, bütün mahalleli evin yanından geçmeye korkuyor. Gece yoldan geçen bir araç bu kalasa çarptığında, çok yoğun bir yağmur yağdığında veya kış ayında kar yağdığında evin yıkılma ihtimali yüzde 99’dur. Yetkililer neden mahalleliyi, böyle bir tehlike ile yüz yüze bırakıyor? İnsan canı bu kadar ucuz mu? Bu bina çökerse bir vatandaşta ölürse hesabını kim ve nasıl verecek çok merak ediyorum. Böyle bir vicdan azabı ile kimsenin yaşayabileceğini ben sanmıyorum. Şuan mahallemizde bu evin durumu ölüme bile bile lades demekten başka bir şey değildir. Bu sebeple ilgilileri şimdiden uyarıyoruz. Lütfen tedbirinizi alın, sonra çok geç olabilir” diye konuştular.

 EVİN ÜSTÜNDE UYARI YAZISI

Binanın eski Çubuk evlerinden olmasından dolayı yıkılamadığını, restore edileceğini, güçlendirileceğini belirten mahalleliler, “Bildiğimiz kadarı ile bu eve tadilat için Anıtlar Yüksek Kurulu’nun onayı gerekiyor. Bina, üflesen yıkılacak duruma geldi. Çözüm biran önce gelirse minnet duyarız” şeklinde konuştular.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.