Tarım Sigortasında Artış

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Tarım Sigortasında Artış

Çubuk’ta yaşanan dolu, sel gibi doğal afetler sonrasında ürünlerini sigortalatan çiftçiler sayısında yüzde 95 oranında artış oldu.

Çubuk Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Hüseyin Ercan Akkan, yaptıkları çeşitli çalışmalar neticesinde tarım sigortası yaptıran çiftçide artış olduğunu belirterek, yaşanması muhtemel herhangi bir olumsuzlukta, mağdur kalınmaması için üreticileri sigorta yaptırmaya davet etti.

İlçede yaşanan dolu felaketinden sonra zarar gören ürünlerini sigorta yaptıran çiftçilerin arttığını ve zararlarının karşılandığını söyleyen Akkan; “Önceki yıllarda dolu, sel ve su baskınlarına baktığımızda tarım sigortası yaptıran çiftçi sayısı çok fazla değildi. Bu sene sadece bizim kestiğimiz poliçe sayısı geçen seneye göre yüzde 95 oranında arttı. Poliçe sayısı geçen yıl 133 iken, poliçe 14 bin 713 lira tutarında idi. Sayı 2011’de 491’e yükseldi ve tutar 168 bin lirayı buldu. Yani yüzde 95 oranında işlem artışı yaşandı” dedi.

Israrlar neticesinde ürünlerini sigortalattığını anlatan turşu üreticisi Ahmet Taşkesti, doludan kaynaklanan zararını minimize ettiğini belirtti. Yaklaşık 90 dekarlık tarlada zarar gören 36 bin liralık mahsulün zararının sigorta tarafından karşılandığını ifade eden Taşkesti, “Tüm üretici ve çiftçilerin sigortanın nimetlerinden yararlanmasını istiyorum. Ben yaptım faydasını gördüm” diye konuştu.

 

Haberler.com

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.