Teknoloji Yararlımı?

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Teknolojiyi kullanmak için aygıtın kullanma kılavuzunu okumak gerekir. Biz de ülke olarak az okuyoruz. Bizim de teknolojimiz bu kadar olur. Konuyu sorularla açarsak bir şeyler kazandırabilecek miyiz? Bir bakalım.

Teknolojiyi ne kadar takip ediyoruz? Takip ederken hangi konular da seçici davranıyor, neler ile ilgileniyoruz? Hayatımıza neler katıyor bu teknoloji? Çocuklarımız teknolojiye ne kadar ayak uydurabiliyor? Peki bu sorulara cevap verebiliyor muyuz? Sosyal medyadaki yerimiz nedir?

Toplum olarak biz teknoloji ile ilgili haberleri; magazin, filim, diziler gibi programlardan fırsat bulurlarsak televizyondan takip ediyoruz. Çünkü televizyona bakmak, dergi ve diğer yazılı broşürlerden daha cazip geliyor. Bir şeyleri okumaktansa yata yata izlemek ve dinlemek daha kolay geliyor bize. Toplumun magazin gibi gereksiz konularla vaktini çalmaktansa onların işine yarayacak bilgileri, örneğin teknoloji gibi faydalı programlar yapmak insanların bilincini daha güçlendirecektir.

Teknolojiyi takip ederken günlük yaşantımızı kolaylaştıracak malzemeler üzerinde duruyoruz. Bunun yanı sıra markası ile övünebilmemizde önemli tabi ki. Son zamanlara toplum olarak özellikle cep telefonu ile ilgileniyoruz. Cep telefonu deyince en son model, görünüşü güzel şöyle fiyakalı olanını seçiyoruz. Bunları düşünürken cep telefonunun kullanım amacını unutuyoruz. Sokaklarda çok kez görmüşüzdür; cep telefonu ile birilerinin resmini çekmeye çalışıyor, sesini sonu kadar açarak müzik dinliyoruz. Yani özetle gösterişe ne kadar meraklı bir toplum olduğumuzu kanıtlamış oluyoruz. Kimse artık bu konularda seçici davranmıyor. Zaten görünen köy kılavuz istemez.

Teknolojinin maksadı doğru olursa eğer insanlığa büyük fayda sağladığını hepimiz biliyoruz. Fakat biz kullanım amacımızı bilmiyorsak eğer, faydasından çok zararını gördüğümüz malum ortada. Bizim teknolojimiz ağırlıklı olarak cep telefonundan ibaret. Çoluk çocuk, sokaktaki simitçi, dağdaki çoban hepimizde cep telefonu var. Umarım bize ait olan bu cep telefonu teknolojisini iyi kullanıyoruz. Yada iyi kullandığımızı ümit ediyoruz.

Çocuklarımızın teknolojiyi çok iyi kullandığını söylemek ne kadar mümkün tabi ki o sizin takdiriniz. Nedense aileler hep şikayetçidir çocuklarının bu tarz teknoloji tutkunluğundan. Cep telefonu ve çocuk, muhteşem ikili. Her zaman her yerde lazım olacak minik alet, cep telefonu bu. Ama artık yapacak bir şey yok durduramıyorum diyerek fazla önemsemezler. Zaten bunun üzerine fazla yorum yapanlar zararlı çıkıyor. Yani zararın neresinden dönersek kar deyip bildiğimizi okuyanlardan olmamalıyız.

Soruların cevabını aramaya gerek yok. Biz hepimiz teknoloji denince aklımıza gelen fazla ürün de yok zaten. Cep telefonu, diğer teknolojiler sahiplerini ilgilendirir. Siz ne dersiniz? Haklı mıyız?

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.