Terör Mağdurları Derneğinden Plaket

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Terör Mağdurları Derneğinden Plaket

Çubuk Terör Mağdurları Derneği Başkanı Zeki Avan tarafından Belediye Başkanı Lokman Özden ve Belediye Meclisi üyelerine teşekkür belgesi verildi.

Terör Mağdurları Derneği’nin Atatürk Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı’ndaki dernek binasına ek büro alımı için maddi destekte bulunan Çubuk Belediyesi Meclisi üyelerine, Dernek Başkanı Zeki Avan tarafından teşekkür plaketi verildi. Dernek binasına bir ziyaret gerçekleştiren Özden ve beraberindekiler, şehit yakınları ve Dernek Başkanı Avan tarafından karşılandı.

Avan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, meclis üyelerinin şehit yakınlarına ve derneklerine sahip çıktıklarını söyledi. Daha önce alınan dernek bürosuna ek büro alınarak dernek merkezinin genişletildiğini anlatan Avan, derneklerinin ilçedeki en aktif sivil toplum kuruluşu olduğunu ve bu nedenle hem öğrenciler hem de vatandaşlar tarafından sürekli ziyaret edildiklerini ifade ederek, “Derneğimiz kurduğumuz günden bu güne kadar birçok etkinlikler ve çeşitli aktiviteler yaptık. Yaptığımız tüm

etkinliklerimiz hem ulusal basında hem de yerel basında yer aldı. Basında yer alan haberlerimizi tek tek arşivleyerek gördüğünüz panoları oluşturduk. Ayrıca her şehidimize ait hayat hikayesinin olduğu dosyalar oluşturduk. Festivallerde ve çeşitli etkinliklerde kullandığımız afiş, pankart, şehitler ağacı gibi birçok araç ve gerecimiz de bulunuyor. İlçemiz nüfusu oranı ile en çok şehit veren ilçe olması hasebi ile arşivimiz bil hayli kalabalık. Bu nedenlerle yerimiz bize dar gelmeye başladı. Hemen

bitişiğimizdeki yeri almak istedik. Bu fikrimizi Sayın Başkanımız Lokman Özden beyle paylaştık. Kendileri de mecliste bu konuyu gündeme getirdi ve tüm belediye meclis üyeleri kendi maaşlarından topladıkları paralarla ek büroyu almamız için bize destek oldular. Kendilerine tüm dernek üyelerimiz ve aziz şehitlerimiz adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Şehit Babası Ramazan Gergin de kendilerine destek olan başta Başkan Özden olmak üzere, tüm belediye meclisi üyelerine teşekkür ederek, kendilerine sahip çıkıldıkça acılarının azaldığını söyleyerek, “Evlatsız olunur, ancak vatansız olunmaz. Bizim en büyük tesellimiz ülkemizde yaşanan birlik ve beraberliktir. Toprak bütünlüğümüzün devam etmesidir” dedi.

Özden ise, Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneği’nin siyaset üstü bir kurum olduğunu ve kendilerine her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti. Panolarda resimleri olan birçok şehidi yakından tanıdığını ve cenaze törenlerini şimdiki gün gibi hatırladığını anlatan Başkan Özden, o günlerin bir daha yaşanmamasın dileyerek, şu ifadeleri kullandı:

“Bu kurum siyaset üstü bir kurum. Birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır. Allah birlik ve dirliğimizi bozmasın. Tüm belediye meclis üyelerimize ben de teşekkür ediyorum. Birlikte el ele verdiğimizde böylesi güzellikler ortaya çıkıyor. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki ülkemizi bölmek isteyen hainler emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaklardır. Ayrıca, dernek başkanımız Zeki Avan Bey dernek kurulmadan önce ve dernek kurulduktan sonra şehitlerimiz ve gazilerimiz adına birçok başarılı çalışmaları gerçekleştirmiştir. Bu başarılı çalışmaların bir kısmı Türkiye genelinde ilklerdendir. Böylesi azimli ve başarılı çalışmalarından dolayı kendilerine ilçemiz adına teşekkür ederiz.”

Konuşmaların ardından dernek faaliyetleri ve şehitlerle ilgili slayt gösterisi yapılırken, daha sonra Başkan Özden’e ve belediye meclis üyelerine Avan tarafından tek tek teşekkür belgesi takdim edilerek, bir de hatıra fotoğrafı çektirildi.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.