TKDK’ dan Çiftçiye %50 Destek

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Avrupa Birliği (AB) kırsal kalkınma desteklerini üretici ve girişimcilerle buluşturmaya hazırlanan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK) Ankara İl Koordinatörlüğü,  Çubuk Halk Eğitim Merkezinde 15 Şubat-15 Mart 2013 tarihleri arasındaki IPARD 9. Başvuru Çağrı Dönemine ilişkin  tanıtım toplantısı düzenlendi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Ankara Proje Birim Amiri Figen Nuhoğlu, çiftçilerin traktör alımına yönelik harcamalarının yüzde 50’sini hibe şeklinde verileceği yanı sıra et ve et ürünleri süt üretimi, süs bitkileri, arıcılık gibi üretim yapan çiftçiye ahır, ekipman gibi teçhizatları %50 hibe desteği ile verileceğini açıkladı.

Traktör müjdesini yapılan tanıtım toplantısında veren Nuhoğlu, traktör desteğinden faydalanmak isteyen çiftçilerin en kısa zamanda Ankara da ki hizmet binasına müracaat etmelerini istedi.

Toplantıya Kaymakam Cemal Şahin, Çubuk Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ziya Albayrak, köy ve mahalle muhtarları ile tarımsal işletme sahipleri ve çiftçiler katıldı.

Kurum çalışanlarının da hazır bulunduğu tanıtım toplantısında çiftçileri bilgilendiren TKDK Ankara İl Koordinatörü Figen Nuhoğlu, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun 30 Ağustos 2011 tarihinde Avrupa Birliği akreditasyonunu başarılı bir şekilde tamamladığını hatırlattı. Türkiye’ye tahsis edilmiş yaklaşık 875 milyon Euro’luk hibe fonunun kullanılabilmesi için gerekli olan yetki devrini aldıklarını ifade eden Nuhoğlu, proje başvuru çağrı ilanlarını yaptıklarını söyledi. Bu dönemde yatırımcılarla 10 milyon TL’yi aşan hibe desteği sözleşmesi imzaladıklarını, 5 milyon TL’ye yakın hibe desteği için de sözleşmelerin imzalama aşamasında bulunduğunu kaydetti.

Önceki çağrı dönemlerimizden farklı olarak bu sene “Traktör” talebinin de hibe desteği kapsamına alındığını bildiren TKDK İl Koordinatörü Figen Nuhoğlu, “Vatandaşlarımız özellikle tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği başlığı altında başvuru yapmaları halinde traktör alımına yönelik harcamalarının yüzde 50’si kurumumuz tarafından hibe olarak verilecek. Çiftçilerimizin bu desteklerden azami ölçüde yararlanmasını istiyoruz. Traktör desteğinden faydalanmak isteyen vatandaşlarımızı da en kısa zamanda Ankara’daki hizmet binamıza bekliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Kaymakam Şahin, birlikte iş yapma ve kooperatifleşmenin önemini vurgulayarak her köyde örnek projelerin olmasını istediklerini ve bu konuda yardımcı olacaklarını vurguladı.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.