TNT TV, Tv2 Oldu

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

TNT yönetimi, kanalı kapatacaklarını duyurmuştu.

İşte Turner Broadcasting’den TNT Türkiye ile ilgili basın açıklaması: Turner Broadcasting System Inc. (Turner) bugün itibariyle TNT Türkiye kanalına ilişkin iş faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Kanal, yayın akışı değişikliği ile birlikte yeni bir bildirime kadar yayına devam edecek. TNT Türkiye belirlenen iş planına göre performans ve büyüme göstermedi. Buna bağlı olarak, yapılan detaylı inceleme sonucunda dikkatle değerlendirilmiş bu karar alındı.

Türk medya sektörünün bazı en yetenekli ve yaratıcı insanlarından oluşan TNT Türkiye ekibine hizmetleri için minnettarız. Bu zorlu süreçten etkilenen tüm çalışanlara azami desteği sağlayacağız”demişti.

Cartoon Network ve CNN Türk kanalları her zamanki faaliyetlerini sürdürmeye devam edecek. Turner, Doğan TV  ile 1999’da CNN Türk’ün kurulması ile başlayan uzun süreli ve değerli ilişkilerininin yanı sıra Türkiye’deki gelecek yatırımlarına olan bağlılığını sürdürüyor.

TNT Gitti TV2 Geldi !

 tv2 “Benim Kanalım” Sloganıyla TNT’nin Yerini Alacak

Doğan TV Holding bünyesinde kurulan tv2, “Benim Kanalım” sloganıyla yayın hayatına başlıyor. tv2, çeşitlilik sunan içeriği ve program yapısıyla yediden yetmişe geniş bir izleyici kitlesine hitap edecek. Genel eğlence kanalı olarak konumlanan tv2’de; popüler yabancı diziler, sevdiğiniz yerli yapımlar ve eğlence programları, çizgi filmler ve tematik film kuşakları ekrana gelecek.

tv2; 16:9 geniş ekranla yayın yapacak. tv2’de yabancı dizi ve yabancı filmler hem orijinal dilinde hem de Türkçe dublajlı olarak izlenebilecek.

tv2; D-Smart 21. Kanal, Digitürk 54. Kanal Kablo TV C12 frekansı, Tele Dünya 211. Kanal ve Türksat 2A: 11804 V (dikey) – 24444 symbol rate – 5/6 fec.’den izlenebilecek. |KANAL D

Medya Yorumcusu Notu

Medya Yorumcusu 2012  Logoya dikkatli baktığınızda kısmi olarak Kanal D logosunu görebilirsiniz tv2’nin 2sinin üst kısmı “D”yi çağrıştıyor. tv2’nin ismi aslında Kanal D’den kaynaklanıyor Kanal D lider birinci kanal olarak Doğan Grubu’nun gözdesi tv2’de onun takipçisi olacak imajı veriliyor tahminim şu ki tv2 Kanal D’nin tutmuş dizilerinin tekrarlarını yayınlayacak mesela prime timeda Aşk-ı Memnu’nun,Hanımın Çiftliği’nin tekrarlarını görebiliriz veya hafta içi yayınlanan herhangi bir dizinin tekranını gelecek hafta tv2’den seyredebiliriz yerli yapımlar ancak böyle olur Çizgi film kuşağı yine Turner grubundan sağlanan Ben10,Generator rex gibi yapımlar olacaktır TNT iflas bayrağını çektiğinde saat 15’e kadar çizgi film yayını yapmış ve büyük reyting toplamıştı Yabancı dizi kuşağına gelince büyük ihtimalle yine TNT’nin sağladığı yapımlar olacaktır zaten tutmamıştı neden yayınlasınlar ki diye sorabilirsiniz buna cevabım pazarlama stratejisi olacaktır TNT’nin yöneticileri ellerindeki yapımları tam manasıyla halka tanıtamadı pazarlayamadı ancak Doğan grubu öyle değil yabancı film kuşağı hafta içi her gün ya da hafta sonları olursa (tercihim hafta sonu) büyük bir kitle tarafından kanalın sahiplenilmesi an meselesidir bu alanda Kanaltürk farkını ortaya koyuyor ancak tv2’nin karasal yayına da sahip olacağını düşünürsek farkını iyice ortaya koyacaktır Kanalın 16:9 geniş ekran yayını göze çarpan diğer bir başlık ki atlanılmaması gerekir gün geçtikçe artan LCD TV furyası sonucu insanlar artık kimseyi şişman görmek istemiyor bu özelliği ile tv2 dikkatleri üzerine çekecektir ve Doğan grubunun bir nevi ar-ge kanalı olarak vazifesini sürdürecektir kanal bence masraflı olmayacaktır sahibine stoklarda bolca film dizi çizgi dizi mevcut hazır izleyende var kurulu bir kanalda var hiç fena olmayacaktır kanala başarılar diliyorum.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.