Toki Üniversitelerin Kampüslerini Yapacak

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

 

Toki Üniversitelerin Kampüslerini Yapacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yüksek öğrenim altyapısını güçlendirmek için üniversitelerin kampüs inşaatlarını da yatırım programına aldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın uluslararası bir bilim merkezine dönüştürüleceğini açıkladığı Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ni de TOKİ inşa edecek. Üniversiteyi modern tesislere kavuşturacak protokol TOKİ ile Yıldırım Beyazıt Üniversitesi arasında imzalandı.

YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ, ÜÇ KITAYA ÖĞRENCİ YETİŞTİRECEK

TOKİ üniversitelerle yapılan işbirliğiyle yüksek öğrenimin alt yapı ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalara hız verdi. TOKİ, Ankara’da kurulacak Yıldırım Beyazıt Üniversitesi kampüsünün inşaatını da üstlendi. 25 bin öğrencisinin yaklaşık yüzde 25’inin yabancı öğrencilerden oluşacağı Üniversite, fen, sağlık ve sosyal bilimler sosyal bilimler alanında güçlü bir araştırma üniversitesi olacak şekilde yapılandırılacak. Ankara’nın Çubuk ilçesinde kurulacak Üniversite yaklaşık 3 bin dönüm alana inşa edilecek. Öncelik sırasının üniversitenin belirleyeceği eğitim binaları, idari binalar, hizmet binaları, altyapı tesisleri, lojman ve diğer tesisleri TOKİ tarafından inşa edilecek.

CERRAHPAŞA’YA YENİ ÇEHRE

TOKİ, birçok filme ve şarkıya konu olan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa ile Çapa olarak bilinen İstanbul Tıp Fakültesi sağlık komplekslerindeki binaların yenilenmesi ve kampüslerinin yeniden yapılandırılması işini de yatırım programına aldı. Ekonomik ömrünü doldurmuş, depremle hasar görmüş tehlikeli binalarıyla yıllardır hizmet veren Cerrahpaşa ve Çapa binaları yeniden ele alınacak.

İstanbul Üniversitesi’nden geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde, 17 Kasım 2011 tarihinde, Tıbbi Onkoloji, Hematoloji/Diyaliz Ünitesi, Çocuk Polikliniği, K.B.B Polikliniği ve Kreş olmak üzere, ayrı ayrı binalarda bazı kolonlarda ve zeminin bazı bölümlerinde çatlamalar olduğu gerekçesiyle binaların boşaltıldığı bildirilmişti.

ŞIRNAK’A YÜZME HAVUZLU KAMPÜS

TOKİ, Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinde yüksek öğretim görecek öğrencilerin de modern ve çağdaş tesislere kavuşması amacıyla Şırnak, Hakkari ve Batman üniversiteleriyle işbirliğine gitti. Bu kapsamda Şırnak Üniversitesi’ne eğitim binası, kültür merkezi, kütüphane, kafeterya, kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu, rektörlük konutu, 25 adet rektörlük lojmanı inşa edilecek.

Hakkâri Üniversitesi’nin eğitim ve öğretim binalarının yanı sıra idari ve hizmet binaları ile lojmanlarının inşasını da programına alan TOKİ, Batman Üniversitesi’ne merkezi laboratuvar, 100 lojman, güvenlik ve hizmet binası, Sağlık Meslek Yüksek Okulu, Sağlık Meslek Yüksek Okulu ek binası kazandıracak, alt yapı işlerini tamamlayacak.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi kompleksi, eğitim öğretim binaları, idari binaları, cami ve öğrenci yurtlarını da yeniden inşa edecek TOKİ, Giresun Üniversitesi binasının yanı sıra öğrenci evi, kafeterya, lojman, açık ve kapalı spor salonu tesisleri ile spor tesislerini yüksek öğretime kazandıracak. Yıldız Teknik Üniversitesi’ne de lojman yapılacak.

Tunceli ÜNİVERSİTESİ’NİN İHALESİ TAMAMLANDI

TOKİ, üniversitelerin modern yapılara kavuşması amacıyla çok sayıda projede de uygulama aşamasına geçti. Tunceli Üniversitesi’nin eğitim ve öğretim binası, idari binası ile sosyal tesis ve lojman inşaatının ihalesi 23 Haziran 2011’de gerçekleştirdi.

İhalesi yapılarak uygulama aşamasına geçen diğer projeler şöyle: “Şırnak Üniversitesi’ne 300 lojman, Nevşehir Üniversitesi’ne 96 lojman, Kırıkkale Üniversitesi’ne 200 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Erzincan Üniversitesi’ne 144 lojman, Diyarbakır Dicle Üniversitesi’ne 120 lojman, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’ne 100 lojman, Adıyaman Üniversitesi Kâhta Meslek Yüksek Okulu, Gazi Üniversitesi Eğitim ve Öğretim Binaları ile Sanat Tasarım Fakültesi.”

haberler.com

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.