TOKİ’den Müjdeli Haber

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

TOKİ’den Müjdeli Haber

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi kısa adı (TOKİ) olan ve dar gelirli vatandaşların 7 ilde satışa sunulan ve rekor sayıda başvurunun yapıldığı 4.538 konut için kuraları ekimde yapılacak.

51 bin başvurunun yapıldığı konutlar için ilk kura 6 Ekim perşembe günü Edirne’de yapılacak.

Konut hayalini gerçeğe dönüştürmek isteyen vatandaşlar illerde valilikler, ilçelerde ise kaymakamlıklar önünde uzun kuyruklar oluşturarak, TOKİ’nin aylık taksitleri 173 lira ile başlayacak 180 ay (15 yıl) vadeli konutlarına sahip olabilmek için başvuruda bulunmuştu. Belirlenen başvuru süresi içinde alt gelir grubu için yapılacak konutlara 51 bin 265 başvuru gerçekleşti.

7 ilde satışa sunulan konutlar için ilk kura çekilişi 6 Ekim’de, Edirne-Merkez Fırınlarsırtı’ndaki 318 konut için yapılacak. Fırınlarsırtı Projesi için başvuran 1.548 kişi Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi Kongre Merkezi’nde kura heyecanı yaşayacak.

Kocaeli-İzmit Arızlı’daki 516 konut için de 8 Ekim’de tören düzenlenecek. Konut başvurusunda bulunan 10.034 kişi İsmet Paşa Stadyumu’nda kuralarını çekecek.

Kırşehir-Merkez Kındam’daki 292 konut için başvuruda bulunan 1.034 kişi kura heyecanını 11 Ekim’de Aşıkpaşa Spor Salonu’nda yaşayacak.

Adıyaman Merkez’de ev sahibi olmak isteyen 6.450 kişi de 700 konut için 14 Ekim’de Can Düğün Salonu’nda kura çekilişine katılacak.

Gaziantep-Yeşilkent’de yapılacak 320 ev için de 10.463 kişi kura çekecek. Yeşikent Projesi ile Gaziantep-Şehit Kamil Beylerbeyi Projesi’nin çekilişi 17 Ekim’de Şahinbey Spor Salonu’nda yapılacak. Şehit Kamil Beylerbeyi Projesi’ne 7.570 başvuru gerçekleşmişti.

Başkent Ankara’daki Mamak 2. Etap projesindeki 1024 konutun kurası 20 Ekim’de yapılacak. Alt gelir grubundaki 11.575 vatandaş, Atatürk Spor Salonu’nda ev hayalini gerçeğe dönüştürmenin heyecanını yaşayacak.

Ankara Çubuk Aşağı Çavundur Projesi’nin kura çekilişi ise 22 Ekim’de yapılacak. 484 konut için 511 vatandaş, Çubuk Belediyesi Düğün Salonu’nda kura çekecek.

Alt gelir grubuna dönük 4.583 bin konut için son kura çekilişi Antalya- Merkez Çıplaklı’da 24 Ekim’de yapılacak. 2.077 kişi Atatürk Kültür Parkı Kültür ve Kongre Salonu’nda 480 konut için şanslarını deneyecek.

Alt gelir grubuna dönük konutlar için noter huzurunda yapılacak. Çekilişin ardından hak sahipleri 4 bin lira peşinat ödeyecekler. İlk taksit ödemesini ise konutlarını teslim aldıktan sonra yapacaklar. Aylık taksitleri 173 lira ile başlayacak konutlar, 180 ay vadeli satılacak.

haberler.com

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.