Toplu Taşıma Sürücülerine Polisten Yeni Strateji

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Ankara’da toplu taşıma araçlarına trafik polislerinden sıkı denetim yapılıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından toplu taşıma araçları ve şehirler arası yolcu otobüslerinde sivil trafik polisleri tarafından denetim yapılması yönündeki talimatın ardından Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube ekipleri, denetimlerini artırdı.

Sivil kıyafetlerle toplu taşıma araçlarına binen trafik polisleri, sürücüleri denetledi. Otobüs ve dolmuşlara sivil kıyafetle yolcu gibi binen trafik polisleri, kural ihlali yapanlara kendilerini tanıtıp resmi ekiplerin bulunduğu bölgede aracı durdurarak cezai işlem uyguluyor. Emniyet yetkilileri yaptığı açıklamada, denetimleri vatandaşların huzurlu ve güvenli şekilde seyahat etmelerini sağlamak amacıyla yaptıklarını söyledi. Her an her yerde sivil denetim ekiplerinin toplu taşıma araçlarında olabileceği bildirildi. Denetimlerde ekiplerin başta kırmızı ışık ihlali olmak üzere seyir halindeyken cep telefonuyla konuşmak, durak harici yolcu indirmek, hatalı şerit değiştirmek ve tehlikeli araç kullanmak gibi konulara dikkat ettiğini anlattı.

Şubat ayından bu yana toplu taşıma araçlarında yapılan denetimlerde sürücülere kırmızı ışık ihlali, seyir halindeyken cep telefonuyla konuşmak suçlarından cezai işlem uygulandı. Ekipler sadece ceza kesmiyor, kural ihlali yapmayan sürücülere yolculuk sonunda yolcuların önünde teşekkür ediyor.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.