Toprak Analinizi Yaptırın

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Toprak Analinizi Yaptırın

Çubuk Ziraat Odası Başkanı Orhan Gülle, 2011 yılı çalışmalarını değerlendirdi.

Başkan Gülle, göreve geldiği günden itibaren, yaptıkları arşiv çalışmasıyla odanın hafızasını oluşturduklarını belirterek, ilçede tarım faaliyetlerinin bilimsel gözlemlerle yapılmasını ve tarımsal çalışmaların verimli, çevreye duyarlı, sürdürülebilir üretim olması düşüncesiyle çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.

Çiftçi Kayıt Sistemi’ni (ÇKS) uygulamaya başladıklarını ifade eden Başkan Gülle, “Bize göre en önemli çalışmalardan biri de çiftçilerimize toprak analizini yaptırma konusundaki girişimimizdir. Üreticimizin bugüne kadar bilinçsizce yaptığı gübreleme işini, doğru ve ekonomik şekilde yapmalarına katkı verecek bu çalışmamız, özel laboratuarla yaptığımız anlaşmayla devam ediyor. Elde ettiğimiz veriler bize gösterdi ki üreticilerimizin büyük çoğunluğu yüzde 50’nin üzerinde fazla gübre atmaktaydı” dedi.

Gülle, ilçede örtü altı sebze yetiştiriciliğini artırmak için kaymakamlığın öncülüğünde proje başlatıldığını, ayrıca 2011’de başlayan ilk olan süs bitkisi yetiştiriciliği çalışmalarının 2012’de de devam edeceğini açıkladı. Alınan önlemler neticesinde çiftçi açısından 2011’de hasat sezonunun verimli geçtiğini belirten Gülle, 2012 yılından daha çok Umutlu olduklarını kaydetti.

 

haberler.com

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.