Türk Heyet, ABD’de Yemek Duası Yaptı

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Türk Heyet, ABD’de Yemek Duası Yaptı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) başkenti Washington D.C’deki temaslarına ‘yemek duası’ damgasını vurdu.

Aralarında belediye başkanları, bürokratlar, belediye meclis üyeleri, halk Oyunları dans grubu ve gazetecilerin bulunduğu heyet, geldikleri Washington D.C’de ilk gün temaslarını ziyaretlere ayırdı. Öğle yemeği için başkentin ünlü İtalyan restoranlarından Carmine’ye giden Türk heyet, İtalya’nın ünlü yemeği makarnayı tercih etti. Yaklaşık 50 kişinin bulunduğu heyet, yemeği yapılan dua ile bitirdi. Yemek duasını ise Ankara İl Genel Meclisi’nin üyelerinden Selim Cerrah yaptı. Herkesin ‘amin’ dediği yemek duasına, heyetin ulaştırma görevini yapan Kamboçya, Liberya ve ABD’li şoförler de ellerini kaldırarak eşlik etti. Renkli görüntülerin oluştuğu yemek duasında, birlik ve beraberlik mesajları da verildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Washington D.C Belediyesi ile kardeş şehri olması dolayısıyla kalabalık bir heyetle Türkiye’den ABD’ye çıkarma yaptı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in öncülüğündeki heyette, Keçiören, Etimesgut, Gölbaşı, Ayaş, Bala, Akyurt, Çubuk ve Kalecik ilçe başkanları da yer aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek’in bulunmadığı heyet, şehir turunun ardından yemek için Washington D.C’nin ünlü mekanlarından bir İtalyan restoranına gitti. Yemeklerin ardından Ankara İl Genel Meclisi’nin Keçiören’den meclis üyesi ve aynı zamanda Eğitim Komisyonu Başkanı Selim Cerrah, yemek duası yapmak için ayağa kalktı. Restoranın diğer misafirlerinin şaşkın bakışları karşısında ‘amin’ diyen heyet, şehir turuna kaldığı yerden devam etti. Heyet, Beyaz Saray, Kongre Binası ve müzesi, havacılık ve uzay müzesini ziyaret etti.

THY, BAVULLARI 1 GÜN SONRA GÖNDERDİ

Öte yandan 30 Eylül’de yola çıkan heyette bavul krizi yaşandı. Türk Hava Yolları’nın (THY) Washington D.C seferini yapan uçakla bu şehre gelen heyettekilerden birçoğu bavullarının gelmediğini fark etti. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Ankara İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Ceylan, 4 meclis üyesi, bir gazeteci ile birlikte Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı FOMGET ekibinden 15 kişinin bavulu Washington D.C Havaalanı’na ulaşmadı. Havaalanı yetkilileri, fazla yüklemeden dolayı THY’nin diğer bavulları uçağa yüklemediğini bildirirken, bavulları gelmeyenler için tutanak tutuldu. Bavulların İstanbul ile Washington arasındaki seferlerden dolayı iki gün gecikmeyle geleceğini bildirmesi, bavulu gelmeyenlerin şaşkınlığını bir kat daha artırdı. Ancak Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan ve ABD’deki organizasyonu hazırlayan ANKET şirkEti, THY ile irtibata geçerek, bavulların bir gün gecikmeyle THY’nin New York seferiyle ulaştırılmasını sağladı. Sadece Ankara Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden BELKA Genel Müdürü İbrahim Gülerce’nin ki ulaşmadı. ABD’de bulunan heyet, bugün Washington D.C’deki ‘Türk Kültürü’ festivali ile Ferhat Göçer’in konserine katılacak. Akşam ise Türkiye’nin ABD Büyükelçisi Namık Tan’ın ev sahipliğinde düzenlenen kokteyle katılacak.

haberler.com

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.