Üniversiteye Giriş Sınavları Kalkıyor

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Yeni eğitim sistemiyle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan dershaneler ve üniversiteye giriş sınavlarının da kaldırılacağı müjdesini verdi.

Erdoğan bu konuda bazı büyük dershane gruplarıyla görüştüğünü bu dershanelerin ya lise olarak yollarına devam edeceğini ya da kapanacağını açıkladı.

Başbakan Erdoğan şöyle konuştu: “Üniversite giriş sınavlarını da (Yükseköğretime Geçiş Sınavı-YGS), üniversite hazırlık kurslarını da ortadan kaldırıyoruz. Bu dershaneler ya liseye dönecekler ya da kapanacaklar. Çünkü insanların ellerindeki son imkânları bu alanda kullanmalarını istemiyoruz. Ben bazı büyük dershanelerle konuştum. Kendileri ‘Biz de bu yola girmeyi düşünüyoruz’ dediler.”

Açıklama Hemen Yankı Buldu

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, öğrencilerin dershaneye ihtiyaç duymayacakları bir eğitim sistemini hayata geçirmek için çalıştıklarını söyledi.

Bekir Bozdağ Uşak Valiliği’ni ziyaretinde, bugünkü eğitim sisteminde çocuklara oyun ve sosyal etkinlikler için vakit kalmadığını belirtti.

Bozdağ şöyle konuştu: “Okula gidiyor çocuklarımız oradan hemen dershaneye gidiyor veya başka şekilde adeta 24 saat okul ortamında bir yarış var. Öte yandan da pek çok ekonomik olarak aileler fedakarlıkta bulunuyor. Eğitim sistemindeki bu aksaklıkların doğurduğu bir sonuç. Hükümet olarak eğitim sistemini daha iyi hale getirmek, öğrencilerimizin dershaneye ihtiyaç duymayacakları, velilerin de dershanelere gerek duymayacakları bir eğitim sistemini hayata geçirme çalışmasını hükümetimiz, Milli Eğitim Bakanlığımız yürütüyor. Bu çalışmalar bittiği zaman dershaneler vatandaşın da rağbet etmeyeceği bir hale gelecek “dedi.trt

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.