YBÜ’den Dev Yatırım

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

YBÜ’den Dev Yatırım

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Metin Doğan, Ankara’nın 5.Devlet Üniversitesi olan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin mimari planının ismine uygun bir şekilde Osmanlı ve Selçuklu mimari tarzında yapılacağını söyledi. Prof.Dr.Doğan, yaptığı açıklamada, Üniversite kampüsünün TOKİ tarafından yapılacağını belirtti.

Üniversite yapılacak alanın üç parça halinde olduğunu anlatan Prof. Dr. Doğan, TOKİ tarafından arazi ile ilgili imar planının yapılması için ihale düzenlendiğini bildirdi.

İmar planı yapıldıktan sonra ihalenin bir aylık askı dönemi olacağını anlatan Prof. Dr. Doğan, “Bu arada biz iki ayrı firmaya mimari projelerinin çizimlerini hazırlatıyoruz. Mimari projemiz ismine uygun şekilde kendi tarihimizle, kültürümüzle özdeşleşsin istiyoruz. Bu nedenle kampüsteki yapılar Osmanlı ve Selçuklu mimarisi tarzında olacak” dedi.

Prof. Dr. Doğan, ayrıca teknokent binası da yapacaklarını kaydederek, “Bu binanın inşaatı 2012 yılının başında başlayacak. Ana kampüsün inşaatına da 2012 yılının ortasında inşallah başlayacağız. Biz 2012-2013 yılı eğitim-öğretime kendi binamızda başlamak istiyoruz” diye konuştu.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin çok büyük bir proje olduğunun altını çizen Prof. Dr. Doğan, böyle bir üniversitenin kurulum aşamasının bile yaklaşık 2-3 yıl sürdüğüne işaret ederek, kendilerinin bu süreyi yaklaşık 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamladıklarını vurguladı.

Prof. Dr. Doğan, bir yıl içinde büyük bir çaba sarf ederek, bir çok işlemi hallettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Böyle bir işlem aslında 2-3 yıllık bir süreç. Biz bunu 1 yıl gibi kısa bir sürede bitirdik. Üniversitemiz 7 fakülte, 3 enstitü, konservatuvar, teknokent ve diğer idari binalarıyla birlikte yaklaşık 500 milyon liraya mal olacak.

Ayrıca, Gazi Üniversitesi Çubuk Yerleşkesi alanını Gazi Üniversitesi bize teslim etmedi. Orası için düşündüğümüz projelere henüz başlayamadık. Biz o konuda Gazi Üniversitesiyle aynı fikirde olamadık. Bizim niyetimiz orasını da kampüs alanının içine dahil etmekti. Henüz Gazi Üniversitesi’nden bu isteğimize bir cevap gelmedi”dedi.

Haberler.com

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.